satori_homesatori_mapsatori_favoritessatori_contact
head_44
 

Druk solwentowy jest sposobem druku na ploterze atramentowym, w którym typowe tusze na bazie wodnej zastąpiono tuszami solwentowymi (na bazie rozpusz- czalników organicznych). Druk solwentowy można stosować wobec wszystkich podłoży, a w szczególności stosuje się go wobec podłoży nieprzyczepnych dla tuszy wodnych.


Praktyczne zastosowania druku solwentowego to wszelkie wydruki wielkoformatowe oraz odporne na czynniki zewnętrzne w dłuższym czasie (do kilku lat). Atramenty solwentowe są odporne na wiele czynników łącznie z UV i czasami nie wymagają laminowania. Ich wadą jest mniejsza precyzja niż dla atramentów wodnych, co jednak przy druku wielkoformatowym nie stanowi przeszkody.


Pliki uważane za gotowe do druku : pdf, tiff, jpg, bmp (ok. 100 dpi skala 1:1). Za pliki otwarte typu: cdr, psd, eps, ai – nie ponosimy odpowiedzialności.


Za błędy w pliku i za kolory elementów RGB, Pantone nie odpowiadamy. Dla najlepszego odwzorowania kolorów pliki powinny być przygotowane w standarze CMYK (ICC-Euroscala).

brak flash'a